Taastuvenergia lahendused – investeering või kulu teie klientidele?

Taastuvenergia lahendused – investeering või kulu teie klientidele?

Hüppeliselt tõusvad energiahinnad ja kasvavad mured energiajulgeolekuga on suurendanud tohutult päikese- ja tuuleenergia tootmise huvi. Nende investeeringute tasuvusarvutused põhinevad projekteeritud tootmisvõimsustel ja ajaloolistel energiahindadel, mis tulevikku ei kajasta. 

Taastuvenergia tootmine sõltub kontrollimatutest ilmastikutingimustest. Ebatäpsed tootmisprognoosid põhjustavad ületootmisel hinnalangust või toovad kaasa trahve tootjatele, kes tarnivad elektrit prognoositust vähem. Üldiste ilmamudelite asukohapõhine valideerimine oluline asjakohasemate tootmisprognoosideni jõudmisel ning otsustamisel, kas lisaks päikese- ja tuulepargile tasuks investeerida näiteks ka energia salvestusse.

Pikaajaline usaldusväärne elektrihinna prognoos on ebareaalne. Täpsem prognoos järgmiseks neljaks päevaks on ambitsioonikas masinõppe ülesanne. Kogenud asukohaandmete eksperdid Positiumist ja andmeteadlased STACCist ühendasid oma jõud selle ülesande lahendamiseks. Meie eesmärk on luua täpsemate andmetega väärtust paindlikkusturust osa võtta kavatsevatele energiaturu osalistele.

Kas vajate endale või oma klientidele andmeplatvormi, mis võimaldab täpsemaid energiatootlikkuse prognoose investeerimisplaanide edukaks täitmiseks? STACC ja Positium on valmis koostööks!