Arvutiteaduse bakalaureust lõpetades oli mul andmeteaduse vastu huvi olnud juba mitu aastat. Ma võtsin kõik sellega seotud bakalaureusetaseme ained, mis saadaval olid ja õppisin ka ise natuke juurde. Seega loomulikult hakkasin ma peale lõpetamist otsima tööd andmeinseneri või andmeteadlasena.
Ma olin mitmel üritusel rääkinud STACCi esindajatega ja seega teadsin ma juba et see on minu esimene eelistus. Terve see firma keskendub ainult andmeteadusele. Ma olin sooritanud praktika ühes väga suures IT-firmas ja mulle ei meeldinud olla tilluke hammasratas suures masinas, nii et mulle meeldis, et STACC on väike ja kokkuhoidev firma. Ma kahtlesin ka, kas ma tahaksin aastaid sama toote kallal töötada ja seega pakkus mulle huvi see, et STACC töötab erinevate projektide kallal erinevate firmade jaoks.
Kuna COVID oli Eestisse jõudnud alles paar kuud tagasi, olid paljud firmad lõpetanud palkamise, mistõttu peaaegu kõik firmad, kellele ma kirjutasin, ütlesid mulle kohe ei või ei vastanud üldse. Seega oli mul eriti hea meel, kui ainus firma, mis hea meelega värbamisprotsessi minuga jätkas, oli minu esimene eelistus – STACC. Mind kutsuti pardale andmeinsenerina. Ma ei olnud koolis päris täpselt neid oskusi õppinud, aga olin tahtnud seda tükk aega teha, seega võtsin võimaluse kohe vastu.
Peale tiimiga liitumist sain ma kohe õppida põnevaid uusi tehnoloogiaid ja häid tavasid. Ma haldasin ja muutsin tarkvarainfrastruktuure, mis hoidsid üleval klientidele tehtud lahendusi. Ma kirjutasin andmevooge, mis liigutasid ja moondasid andmeid automaatselt ning töökindlalt. Ma tutvusin varasemate projektidega, et tarnida veaparandusi ja lisatäiendusi. Kõike seda kogenenud arendajate juhendamise all. Paar kuud hiljem, kui tundsin end piisavalt hästi ja vajadus tekkis, suutsin ma ja mul ka lasti teha jooksvaid- ja planeerimisotsuseid nende projektide kohta, mille osa ma olin.
Töökollektiiv on ka võrratu. Inimesed on avatud ja sõbralikud ning nooruse tõttu on nad lõbusad ja nendega on lihtne suhestuda.
Ma olen kaua teadnud, et ma tahan ka magistrikraadi, aga ei suuda õppimise kõrvalt väga töötada. STACC on selles olnud väga toetav. Kui ma olin veidi üle aasta töötanud ja raha säästnud, lahkusin ma, et õppida aasta magistriõppes ja minna vahetussemestrile. Peale seda võeti mind hea meelega tagasi, töötama poole kohaga magistriõpingute teise aasta kõrvalt. Ei jõua oodata, et õpingud läbi saaks, et täiskohaga jälle STACCi projektide kallal töötada.