STACC osales Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee diskussioonil

STACC osales Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee diskussioonil

Möödunud kolmapäeval peeti Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee (WEC Eesti) eestvedamisel veebidiskussioon, kus oma ala eksperdid arutlesid IT-arenduste ja andmeanalüütika ning energeetikasektori kokkupuutepunkti teemal.

WEC Eesti juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul oli Eesti Euroopa esimene riik, kus kõik tarbijaandmed suudeti kaugloetavate elektriarvestite abil ühtsesse andmeplatvormi kokku koguda. Enamikus EL-i riikides nii kaugele jõutud pole. Arutelu käigus jäi kõlama mõte, et jõude ühendades on Eestil kõik eeldused olla valdkonnas testlaboriks.

Veebidiskussioonil osalesid TalTechi energiamajanduse ekspert Hannes Agabus, Cybernetica energeetikaprojekti projektijuht Aivo Olev, Dateli juhatuse esimees Urmas Kõlli, Tartu Ülikooli finantsmatemaatika dotsent Raul Kangro, Mindtitani tegevjuht Kristjan Janson ning STACCi tegevjuht Kalev Koppel.

Kalev andis oma ettekande käigus ülevaate olulistest küsimustest, millele andmealase IT-projekti alguses kindlasti vastus leida, hindamaks projekti kasutegurit ja teostatavust. Veel rääkis ta suures plaanis taoliste koostööprojektide etappidest ja tutvustas üht kasulikku tööriista, masinõppe projekti lõuendit (machine learning canvas), mida ka STACC rakendab.

Vaata diskussiooni järele, STACCi teemapüstitus algab 1h 15min pealt.

               IT energeetikas