Kas energiatõhususe lahendused päästavad maailma?

Kas energiatõhususe lahendused päästavad maailma?

Viimastel aastatel on energiatarbimise ja -tootmisega seotud küsimused muutunud meie kõigi jaoks oluliseks. Energiatarbimise optimeerimine ei ole kasulik mitte ainult meie rahakotile, vaid ka keskkonnale.

Lihtsad tavad, nagu näiteks tulede väljalülitamine kodust või kontorist lahkudes, on samm õiges suunas. Kuid selleks, et saavutada tõelist mõju globaalsel tasandil, on vaja terviklikumat lähenemisviisi. Lahendused, mis keskenduvad kodude ja ettevõtete energiatõhususe suurendamisele kasutades andmeanalüüsi ja tipptasemel tehnoloogiaid nagu masinõpe, võivad aidata saavutada laiemat ja jätkusuutlikumat mõju. Need lahendused võivad aidata vähendada energiatarbimist, vähendada süsiniku jalajälge ja sillutada teed jätkusuutlikumale tulevikule.

Kodude ja ettevõtete energiatõhususe lahendusi pakkuvad ettevõtted mõistavad, et juurdepääs täpsetele energiaga seotud andmetele on oluline optimeerimisvõimaluste tuvastamiseks ja ülemaailmse mõju saavutamiseks.

Üks näide sellest on Eesti Energia partnerlus STACCiga, mille eesmärk on uurida elektrisõidukite laadimise potentsiaali kasutamist (projekt EV-FLEX*). Kasutades täiustatud meetodeid, nagu masinõpe ja andmeanalüüs, loob STACC algoritme ja mudeleid sagedusturu prognoosimiseks ning valideerib neid prognoose reaalsete pilootprojektide abil. See uuring ei anna teavet mitte ainult elektrisõidukite mõju kohta võrgule, vaid ka sagedusreguleerimise strateegiate tõhususe kohta tervikuna. Seda tüüpi teadusuuringud ja innovatsioon võivad aidata sillutada teed jätkusuutlikumale energiatulevikule. Loe rohkem Eesti Energia edukatest koostööprojektidest.

Kui teie eesmärk on päästa energiakriisis maailma, siis ühendame jõud! Teeme koostööd, et luua uuenduslikke energiatõhususe lahendusi, kasutades STACCi teadmisi masinõppe ja tehisintellekti loomise alal. Koos saame edendada muutusi ja kiirendada teie energiatõhususe lahenduse arendamist, aidates luua jätkusuutlikumat tulevikku kõigi jaoks.

* Eesti Energia projekti  toetatakse 444 094.18 euroga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt eraldatud riigieelarvelistest vahenditest.