Saadud toetused

Projekti nimi: SoBigData-PlusPlus “Integreeritud infrastruktuur sotsiaalteaduste ja suurandmete analüütika andmekaeveks Euroopas”

Projekti periood: 01.05.2020 – 31.12.2024

SoBigData++ eesmärk on pakkuda hajutatud, kogu Euroopat hõlmavat multidistsiplinaarset teadusinfrastruktuuri sotsiaalsete suurandmete analüüsimiseks ning konsolideerida Euroopa valdkondadevahelist teadlaskonda, mille sihiks on kasutada andmekaevet sotsiaalteadustes ja suurandmeid, et mõista meie kaasaegse, globaalselt ühendatud ühiskonna keerukust.

Tuginedes FAIR ja FACT põhimõtetele, muudab SoBigData++ andmekaeve sotsiaalteadustes eksperimendid lihtsamini kavandatavaks, kohandatavaks ja korduvaks ka nende valdkondade ekspertide jaoks, kes ei ole andmeteadlased.

SoBigData++ liigub eetiliste ja juriidiliste väljakutsete teadvustamisest edasi konkreetsete tööriistadeni, mis rakendavad väärtustundlikku disaini kaudu eetikat, integreerides privaatsuse kaitse, õigluse, läbipaistvuse ja pluralismi väärtused ja normid.

SoBigData++ on saanud rahastust Euroopa Liidu Horizon 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammist, toetuslepingu nr 871042 alusel.

https://plusplus.sobigdata.eu/

Projekti nimi: MLFPM2018 “Masinõppe esirinnas täppismeditsiinis”

Projekti periood: 15.08.2019 – 14.08.2022

Marie Curie uuenduslik koolitusvõrgustik “Masinõppe esirinnas täppismeditsiinis” ühendab juhtivaid Euroopa teadusasutusi masinõppe ja statistilise geneetika vallas, hõlmates nii era- kui ka avaliku sektori asutusi, et koolitada 14 noorteadlast. Need teadlased rakendavad masinõppe meetodeid terviseandmete analüüsimiseks. Eesmärk on paljastada uusi teadmisi haiguste mehhanismidest ja ravitulemustest ning kasutada leide täppismeditsiinis, mille eesmärgiks on pakkuda iga patsiendi jaoks isikustatud ennetavat hooldust ja ravivalikut.

See projekt on saanud rahastust Euroopa Liidu Horizon 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammist Marie Skłodowska-Curie toetuslepingu nr 813533 alusel.
https://mlfpm.eu/

Projekti nimi: Teadus- ja arendustegevused

Projekti periood: 19.12. 2018 – 31.12. 2024

STACC OÜ on positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutus, mille teadus- ja arendustegevust rahastatakse riigieelarvest (baasfinantseerimine). 

Projekti nimi: Software Technology and Applications Competence Centre (STACC)

Projekti periood: 01.09.2015 – 31.12.2023

Projekti number: EU48684

Projekti summa: 6 996 502 EUR (kaasrahastaja: Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond)

Projekti lühikirjeldus: Tarkvara TAK (STACC) visiooniks on saada juhtivaks rakendusuuringute keskuseks, kust ettevõtted ja avaliku sektori asutused saavad ligipääsu andmeanalüütika tippspetsialistidele, et üheskoos arendada innovaatilisi tooteid. Meie eesmärk on aidata ettevõtetel, kes vajavad andmeanalüütika tuge, jõuda tipptehnoloogiliste lahendustega kiiremini turule. STACCi strateegilised tegevusvaldkonnad on: (1) Andmeanalüütika süsteemide ja tarkvara optimeerimiseks, (2) Aegruumiliste andmete analüüs, (3) Suurandmed ja turvalisus, (4) E-Tervis ja personaalmeditsiin.

Projekti eesmärk: Projekti peamine eesmärk on muuta STACC juhtivaks andmeanalüütika rakendusuuringuid teostavaks keskuseks ning saavutada majanduslik iseseisvus, pakkudes ettevõtetele andmeanalüütika ekspertiisi ja olles kaasautor innovaatiliste toodete loomisel.

Projekti tulemus:

1. Eestis tekib maailmatasemel tehnoloogia arenduskeskus, mis pakub kohalikele ettevõtetele andmeanalüütika tuge.

2. STACC aitab TAK programmi raames enam kui 23l ettevõttel tuua oma innovaatilised tooted kiiremini turule. Lisaks pakutakse turul andmeanalüütika teenust enam kui 50nele ettevõttele.

3. Partneritele loodud uutest toodetest kasvab müügitulu 41%, nende teadusarendus investeeringud kasvavad 4% ja lisaväärtus töötaja kohta kasvab 12,5% aastas.

4. STACC panustab tugevalt Eesti IT hariduse edendamisse ja kasvatab teaduspartnerite võimekust osaldeda andmeanalüütika projektides.

Projekti nimi: Software Technology and Applications Competence Centre

Projekti periood: 01.07.2009 – 31.08.2015

Projekti number: EU30015

Projekti lühikirjeldus: Projekti eesmärgiks oli teadlaskonna abiga tõsta ettevõtete uute IT toodete ja teenuste konkurentsivõimet ühiste teadusarendusprojektide läbiviimise kaudu.

Projekti nimi: Arendustöötaja kaasamine TAK programmi väliste tegevuste käivitamiseks

Projekti periood: 01.09.2013 – 30.06.2015

Projekti number: EU46295

Projekti lühikirjeldus: EAS toetab Tarkvara TAK arendustöötaja kaasamist (projekti number: EU46295). Arendustöötaja kaasamise eesmärgiks on aidata Tarkvara TAKil areneda iseseisvaks ja jätkusuutlikuks tippkeskuseks. Siia alla kuuluvad kompetentsikeskuse kui organisatsiooni arendamine, täiendavate teadusprojektide käivitamine, omatoodete ja teenuste arendamine jm tegevused. Programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond (ESF).

Projekti nimi: STACC VTA (Tehnoloogia arenduskeskuste toetamine – täiendav taotlusvoor)

Projekti periood: 1.09.2019-31.12.2022

Projekti number: EU53302

Projekti lühikirjeldus: projekti põhieesmärgiks on tagada perioodil 2019-2022 kõigi tegevuste elluviimine, mis toetavad STACCi muutumist jätkusuutlikuks TA mahukate teenuste pakkujaks.